ABOUT US

Hello there.

After years with chaos which has destroyed a lot in Iraq, it is now time for normalization and a better future for us all.

While Iraq is being restructured, we take the position of BUILD IRAQ Magazine in establishing this future; we have started to contribute to our own future and to take part in this task and also to the future of Iraq.
In this sense, we have begun to disseminate the developments of the construction sector in Iraq to the relevant people and organizations, to transfer the activities of the companies to the public, and to inform them about the fairs and similar events in Iraq and to show them solutions.
Please contact us if you need advertising, support and advice for the Iraqi construction industry.

Editor-in-Chief
Arin Arjen ÖZTÜRK


Merhaba.

Bilindiği üzere ülkemizdeki ekonomik gelişmeler ve inşaat sektörünün son yıllardaki aşırı yapılaşması, ülkemizde bu sektörü doyuma ulaştırmış ve kimi şirketlerin de konkordato (iflas) ilanına kadar varmıştır. Bu olumsuz sonuçlar başta işverenleri olmak üzere toplumun büyük bir kesimini etkilemiş, yeni arayış ve alternatifleri de zorunlu kılmıştır.

Ülkemizin güneyinde yıllarca cereyan eden ve hala da aralıklı olarak süre giden savaş bütün olumsuz sonuçlara rağmen Irak ve Suriye’de yeniden yapılanma kapsamında büyük olanaklar da doğurmuştur. Özellikle inşaat yapılanmasındaki devasa ihtiyaç Türkiye merkezli inşaat ve yapı şirketlerine büyük olanaklar sunmaktadır.

Irak Hükümeti 2019’da başlanmasına karar kıldığı, 157 İnşaat projesi için 100 milyar ABD doları bütçe ayırmıştır.

Bu devasa pastada Türkiye merkezli şirketlerin pay kapması sınır komşusu olmasından kaynaklı çok olası ve ülke ekonomisine katkısı büyük olacaktır.

Bu pazardan pay kapma sadece Irak’ın yapılaşmasına katkı sunma ve ilgili hammadde-malzeme ihracatıyla sınırlı değildir. Ayrıca Türkiye’deki turistik yapılaşmayı da eritme şansını doğurmakta, konut ve mülk pazarlama olanağı sunmaktadır.

Bütün bu gelişmelerden hareketle; biz de ‘’IRAQ BUILD Magazine’’ dergisi olarak Irak’taki inşaat pastasından pay kapmak için 1 Mart 2019 tarihinde ilk sayımızı Irak’taki ilgili kamu kurum/kuruluşları ve şirketlere promosyon olarak sunuyoruz.

Dergimiz başta Erbil, Süleymaniye, Bağdat ve Basra şehirlerinin en seçkin otel lobilerinde (Hilton, Sheraton, Divan) vb. uygunluktaki işlevsel mekanlarla beraber inşaat ve yapı fuarlarında toplam 5 bin baskıyla yerini alacaktır.

Sizde dergimizde reklamlarınızla bizimle yol almak istiyorsanız, ilgili pazara girmek ve 2019 yılı takvimindeki fuarlara katılmak için çözüm önerilerine dair danışmanlık ihtiyacı duyuyorsanız lütfen bize ulaşın.

Saygılarımla.

Genel Yay. Yön.
Arin Arjen ÖZTÜRK